Előkészületek a kültéri falfestéshez
A homlokzatburkolás utolsó lépése a kültéri falfesték felvitele
Kültéri falfesték használata száraz időben és minimum plusz 5 Celsius fok esetén javasolt. Amennyiben a festék használati útmutatójában leírtakat nem vesszük figyelembe, úgy a termékminőség sajnos nem garantálható. A fagypont körüli és az az alatti hőfok a festék száradását gátolja, illetve a levegő magas páratartalma újabb minőségi romlást fog előidézni. Amennyiben a falfestést a termékleírás által leírt körülmények között kivitelezzük, akkor évekre biztosítjuk a falak külső színezését és felületvédelmét. A kültéri falfesték anyagösszetételének köszönhetően képes a hajszálrepedések tömítésére, és ezzel egyenletes fedést biztosítani.
Milyen kültéri falfesték színt válasszunk?
A ház vakolása és a kültéri falfesték használata nemcsak esztétikai szempontból fontos, de jelentősen növeli az állagmegóvást is. Mindemellett az ingatlan értékét is növeli egy folyamatosan gondozott és igényesen karbantartott kültéri összkép. A kültéri falfesték színe minden esetben a saját ízlésünket tükrözi, olyan színt válasszunk amire éveken át elégedetten tudunk nézni. Mielőtt festéket vásárolunk, érdemes lemérni a teljes festendő felületet és kiszámolni az anyagszükségletet. Megéri a fáradtságot, mert így elkerülhetjük azt a kellemetlen szituációt, hogy kevésnek bizonyul a vásárolt festék. Ez kiemelten fonton a színes kültéri falfestékek esetén, mivel minimális árnyalat különbségek előfordulhatnak a keverés során.
Miben különböznek a kültéri és beltéri falfestékek?
A kültéri és beltéri festékek teljesen más hatásoknak vannak kitéve. Ha a kettő között keressük a különbséget, akkor az összetételében fogjuk megtalálni a választ. A kültéri használatra szánt falfestékek olyan összetevőkkel rendelkeznek, aminek köszönhetően az időjárás változásokkal szemben is garantálják a tartós minőségüket. Tehát a festék nem fog lekopni és nem fogja elveszíteni a színét azért, mert folyamatosan tűzi a nap, vagy nem fog leperegni azért, mert esik az eső. A kültéri falfestékek közül vannak kifejezetten repedéstömítő tulajdonságú termékek is. Ezek anyagösszetételüknél (elasztikus és szilikonbázisú festékek) fogva képesek a kisebb repedések kitöltésére. Vízlepergető tulajdonságuk mellett nem tartalmaznak semmilyen egészségre káros oldószert. Emellett védik a felületet a gomba-, és algaképződéstől. Remek választás a Dunatex Standard vagy Dunatex Protect homlokzatfesték.