A nemesvakolat nem vizesedik
A nemesvakolat felhordása
Ahhoz, hogy a jó minőségű Dunamix nemesvakolat ne repedezzen vagy potyogjon le, nem árt odafigyelni egy-két alapvető körülményre. Némi szaktudás és egyszerű szerszámok szükségesek mindössze a nemesvakolat felhordásához, de a jól megválasztott időpont lényeges eleme a tökéletes végeredménynek. Nem lehet sem fagyban, sem esőben dolgozni vele, de a nagy kánikulát is kerülni kell, sőt, a szeles időt is. Talán ezért is tipikusan késő tavaszi, vagy kora őszi munka a felhordása, hisz ilyenkor van esélyünk megtalálni a legoptimálisabb időjárási körülményeket. Ellenkező esetben ugyanis nem tud megkötni a felületen és megrepedezhet, de akár le is potyoghat. Ez rendkívül kellemetlen lenne, hiszen sokan éppen amiatt választják a drágább nemesvakolatot, mert alapvetően nem potyog és nem repedezik.
Mindig legyen megfelelő, elegendő mennyiségű nemesvakolat a munka megkezdésekor, mert ha menet közben fogy el, annak kellemetlen meglepetés lehet a vége. Ugyanis nemesvakolat és nemesvakolat között szemmel látható különbségek vannak, így előfordulhat, hogy nem lesz egyforma a két anyag színe. Ilyenkor egyet tehetünk, visszamegyünk a vásárlás helyszínére és megpróbáljuk pótolni a hiányzó mennyiséget. Arra figyeljünk oda, hogy vödör peremén lévő a sarzs szám és a gyártási idő megegyezzen, ellenkező esetben a már említett színeltéréssel kell számolnunk a száradást követően.
Emiatt választják sokan
A nemesvakolatot kiemelkedő minősége teszi népszerűvé az építkezők, házfelújítók körében. Alapozást követően a betonra, vagy téglára kell felhordani ugyanúgy, mint bármelyik másik vakolatot. A nemesvakolattal a kőművesek is szeretnek dolgozni, mert jól formázható, alakítható, különböző struktúrájú felületeket tudnak kialakítani belőle. Színét az erős napfény sem fakítja ki sok éven át, ez a fajta tartósság mindenképpen pénztárcabarát és esztétikus megoldás. Vízálló, ugyanakkor átereszti a párát, ami egyben azt is jelenti, hogy nem vizesedik fel. Mivel folyamatosan lélegzik, nem telepszik meg rajta sem gomba, sem penész. Ahol a környezet indokolja, pl. erdő, tó, folyó mellett algásodás gátló adalékot is lehet rendelni a vakolatba, hogy még ellenállóbb legyen a gombásodással, algásodással szemben. Felhordva plusz hőszigetelő réteget képez, ami rugalmasan reagál a külső hőmérséklet változásokra, nem repedezik, nem potyog le.