Három módszer a sziloplaszt eltávolítására
Sziloplaszt maradványok eltávolítása
A vízzáró tömítő, ragasztó sziloplaszt, ami egyébként az Egrokorr Zrt. márkaterméke, leginkább szembetűnő felhasználási helye a fürdőszoba és a konyha. Az eredeti sziloplaszt 100% szilikonkaucsuk, ami nem repedezik. Az egyéb termék, ha elöregszik, megrepedezik, elszíneződik itt szembesülünk azzal is először, hogy mennyire nem esztétikus látvány. A sziloplaszt sok mindennek ellenáll, de nem lehetetlen eltávolítani, ehhez adunk most három tippet.
Vegyi anyagokkal a szerkezetét tudjuk megváltoztatni. A hígító, benzin, gázolaj hatására a szilikon megduzzad. Ha nitrohigítós rongyot teszünk a sziloplasztra, az egy idő után kocsonyás állagú lesz és megduzzad. Ebben az állapotában sokkal könnyebb eltávolítani. Mindenképpen használjunk védőeszközöket a használatkor, kesztyűvel és szemüveggel óvjuk magunkat. A helyiség pedig legyen jól szellőző, mindenképpen nyissunk ablakot, mielőtt nekiállunk a munkának. Ezzel a módszerrel általában a padlóra csöppent maradványokat szoktuk eltávolítani.
Léteznek kifejezetten sziloplaszt eltávolítására gyártott készítmények. Ezek általában paszta állagúak és a felhordás után akár 24 órát is kell várni a hatásra. A maradványokat vizes ronggyal lehet leszedni és ha szükséges, a műveletet többször is meg kell ismételni. Előnye, hogy nem sérti a felületet, eltávolítja a szilikont többféle felületről is, mint az üveg, csempe, fa, műanyag vagy beton felületekről is. Akár ferde, akár vízszintes a megtisztítandó rész, a paszta állag nem fog lefolyni. Hátránya, hogy akár több napot is rá kell szánni a munkálatra.
Óvatosan kaparjuk
A sziloplaszt mechanikai eltávolításához speciális kidolgozású késeket lehet kapni. Ezek a háromszög formájú kések általában szettben kaphatóak, az egyik a kihúzáshoz, a másik az eltávolításhoz használható. A kétélű késsel könnyedén eltávolíthatjuk a sarkokból a sziloplasztot, ha rendeltetésszerűen használjuk, nem történhet gond, s ha nem sikerül teljesen eltávolítani, a maradékokra még mindig kenhetünk pasztát, vagy használhatunk hígítót. Egyet ne tegyünk. Háztartási késsel, spaklival, sniccerrel ne álljunk neki a sziloplaszt eltávolításának. Nemcsak balesetveszélyes, de több kárt okozunk vele, mint amennyibe a speciális kés, vagy a szer kerül. Egy kádat, zuhanykabint mosdókagylót nem éri meg összekaristolni, ráadásul az sem biztos, hogy a karcok mellett sikerül ezekkel a módszerekkel eltávolítani.